Celoroční otevírací doba

středa - neděle 10 - 12, 12:30 - 17 hod.

Vstupné

dospělí: 60 Kč žáci škol: 20 Kč
snížené: 40 Kč žáci školek: 10 Kč
rodinné: 130 Kč Edukační programy pro školy a školky: 30 Kč
 Děti do 6 let ZDARMA další informace zde

Oblastní muzeum Praha-východ v Brandýse n. L.-St. Boleslavi, příspěvková organizace kromě stálých expozic v Arnoldinovském domě a katovně pravidelně prezentuje dvě současně běžící krátkodobé výstavy (přičemž minimálně jedna je vždy doprovázena moderovaným programem pro školní kolektivy). Stálá expozice v Arnoldinovském domě pojednává mozaikovitě o regionu Brandýska. Tvoří ji část přírodovědná (geologie, fauna a flora), archeologická (nejstarší osídlení, poklady, významné výzkumy), etnografická (řemesla) a historická (Stará Boleslav, sv. Václav, Palladium země české). Vítáme spolupráci a badatelskou činnost veřejnosti, poskytujeme materiály školám i jednotlivcům.

Aktuálně

Soubor kramářských písní v OMPv

20. 01. 2023 | Brandýs nad Labem

Unikátní soubor kramářských písní ze sbírek OMPv zpracovala v průběhu roku 2022 naše knihovnice Eva Kryšková a jeho soupis je k nahlédnutí zde. Případní zájemci o danou problematiku jsou vítáni a mohou se objednat k prezenčnímu studiu uvedených materiálů.


Sborník Lhota v Našem Polabí

20. 12. 2022 | Brandýs nad Labem

Před Vánocemi 2022 vydala Obec Lhota ve spolupráci s naším muzeem sborník Lhota v Našem Polabí čerpající z textů původně publikovaných v prvorepublikovém regionálním vlastivědném časopisu pro školní mládež Naše Polabí.

Číst dál...

Nabídka vyřazených publikací

06. 10. 2022 | Brandýs nad Labem

Nabízíme odborným i veřejným knihovnám vyřazené publikace zdarma k převzetí. Seznam knih je ke stažení zde (seznam aktualizován 20. prosince 2022). Publikace jsou k fyzicky dispozici v knihovně OMPv. Kontaktujte, prosím, knihovnici Evu Kryškovou, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..